Pracowita noc funkcjonariuszy SOK

16.05.2018

Pracowita noc funkcjonariuszy SOK

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dzięki interwencji funkcjonariuszy SOK mężczyzna pod wpływem narkotyków oraz pijana agresywna kobieta nie zostali potrąceni przez pociąg.

Wczoraj w godzinach wieczornych patrol  SOK ujął na torach 22-letniego mężczyznę w stanie odurzenia i bez dokumentów tożsamości. Zatrzymany posiadał przy sobie 3 torebki z amfetaminą. Mężczyzna był tak zamroczony, że nie wiedział gdzie się znajduje ani dokąd zmierza.

Przebywanie w tym stanie na obszarze torów czynnych stanowiło dla niego śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze SOK przekazali zatrzymanego patrolowi KMP w Legnicy, która prowadzi dalsze czynności.

W tym samym czasie patrol SOK w Skarżysku-Kamiennej napotkał 45-letnią kobietę podczas przekraczania torów czynnych w miejscu niedozwolonym. Kobieta odmówiła wylegitymowania, podała swoje dane słownie i zaczęła oddalać się z miejsca zatrzymania ignorując polecenia.

Podczas zatrzymania używała słów  wulgarnych i obraźliwych wobec funkcjonariuszy oraz stawiała czynny opór.  Zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Po sprawdzeniu dokumentów podane słownie dane okazały się fałszywe, a badanie alkomatem wykazało wynik 1,3 promila alkoholu.

Kobietę przetransportowano do KPP w Skarżysku-Kamiennej, która prowadzi dalsze czynności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.