Pracowity weekend funkcjonariuszy SOK

26.06.2018

Pracowity weekend funkcjonariuszy SOK

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei nie mogli narzekać na brak zajęć. W wyniku prowadzonych działań ujęto osoby dokonujące kradzieży oraz zagrażające bezpieczeństwu na obszarze kolejowym.

W okolicy stacji Jaworzno Szczakowa funkcjonariusz dyżurny SOK otrzymał zawiadomienie o awarii semafora. Przybyły na miejsce patrol ujął trzech sprawców kradzieży kabli zasilających do urządzenia sygnalizacyjnego. Złodziei przekazano policjantom z  KMP w Jaworznie a odzyskane mienie zwrócono ekipie monterów, która przybyła na miejsce by usunąć awarię.

Z kolei w Gliwicach funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK ujęli złodziei węgla. Dalsze czynności wobec ujętych osób prowadzi Policja w Rudzie Śląskiej.

W Częstochowie kontrola złomowiska ujawniła zdemontowane mienie kolejowe. Na podstawie dokumentacji udostępnionej przez właściciela skupu  udało się ustalić personalia osoby sprzedającej.  Dalsze czynności prowadzi KPP w Tarnowskich Górach.

W Katowicach podczas patrolu w ramach akcji „Wakacje Szkolne 2018” funkcjonariusze SOK ujęli kobietę znajdującą się pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, przebywającą w strefie torów czynnych. Kobieta zachowywała się agresywnie i podjęła próbę ucieczki.  Wobec ujętej zastosowano środki przymusu bezpośredniego i przekazano ją funkcjonariuszom Policji z KMP w Katowicach.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.