Próbowali ukraść kabel telekomunikacyjny – zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

28.05.2021

Próbowali ukraść kabel telekomunikacyjny – zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W dniu 25.05.2021r. na terenie stacji Ruda Chebzie wystąpił zanik łączności pomiędzy posterunkami ruchu. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Gliwicach ujęli na gorącym uczynku dwie osoby, które  przecięły i wykopały z ziemi kabel telekomunikacyjny.

We wtorek 25 maja br. dyżurny zmiany z Posterunku SOK w Gliwicach otrzymał informację o zaniku  łączności telefonicznej na centralce pomiędzy posterunkami ruchu stacji Ruda Chebzie. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Gliwicach.

Po przybyciu na szlak Ruda Wschód – Ruda Orzechów mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wyrywali z ziemi odkopany i przecięty kabel telekomunikacyjny. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, udaremniając próbę wyrwania kabla i ujmując sprawców kradzieży, którzy posiadali przy sobie narzędzia służące do odkopania  i wycięcia kabli.  

Sprawców kradzieży wraz z zabezpieczonymi narzędziami przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z I Komisariatu Policji w Rudzie Śląskiej, celem dalszych czynności.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.