Przemyśl: efektywna współpraca funkcjonariuszy SOK i SG

10.02.2020

Przemyśl: efektywna współpraca funkcjonariuszy SOK i SG

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujęli przemytniczkę z towarem akcyzowym wartości około 10 000 zł.

19 marca 2019 roku Komendant Regionu Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wraz z Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podpisali porozumienie o współpracy. W ramach regularnych, wspólnych patroli podkarpaccy funkcjonariusze SOK i SG sprawdzają pociągi i szlaki kolejowe, skutecznie zwalczając przemyt i nielegalną migrację.

W piątek na stacji w Przemyślu w ręce mundurowych wpadła obywatelka Ukrainy, która w torbach podróżnych przemycała 630 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Przemytniczkę zdradziły słabe nerwy – na widok patrolu 33-latka rzuciła się do ucieczki. Funkcjonariusze schwytali kobietę po krótkim pościgu. Szacunkowa wartość kontrabandy to blisko 10 000 zł.

W najbliższym czasie na podkarpaciu funkcjonariusze SOK i SG kontynuować będą wspólne wzmożone działania w rejonie przejścia granicznego w Medyce.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.