Rybnik Towarowy: grafficiarz w rękach SOK

16.09.2019

Rybnik Towarowy: grafficiarz w rękach SOK

Wczoraj, 15 września br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę pomalowania 10 m² graffiti na wagonach. Drugi sprawca zbiegł, po drodze jednak zgubił portfel i telefon, które zabezpieczono jako dowody rzeczowe wraz z puszkami z farbą, które posłużyły do dewastacji.

Wczoraj podczas patrolu torów postojowych na stacji Rybnik Towarowy funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch mężczyzn malujących wagony metodą graffiti. Na widok patrolu sprawcy rzucili się do ucieczki. Podczas pościgu funkcjonariusze SOK ujęli jednego ze sprawców. Drugi zdołał zbiec, gubiąc po drodze telefon oraz portfel i dokumenty.

Do chwili ujęcia sprawcy zdążyli zamalować dwa wagony na powierzchni 10 m². Funkcjonariusze SOK podczas oględzin terenu zabezpieczyli plecak zawierający 7 puszek z farbą, oraz przedmioty należące do drugiego ze sprawców.

Sprawca dewastacji wraz z materiałem dowodowym został przekazany do dyspozycji Komisariatu Policji Rybnik Boguszowice, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.