Skuteczna akcja SOK z Wałbrzycha – odzyskano 120 m. kabla

17.03.2016

Skuteczna akcja SOK z Wałbrzycha – odzyskano 120 m. kabla

Skuteczne i skoordynowane działania funkcjonariuszy SOK z Wałbrzycha na szlaku Wałbrzych Miasto - Wałbrzych Fabryczny  przyczyniły się do ujęcia złodzieja kabla. Interwencja zakończyła się sukcesem – odzyskano 120 m. przewodów.

Wczoraj funkcjonariusze SOK z Posterunku w Wałbrzychu, podczas patrolu pociągu, zauważyli, że na szlaku Wałbrzych Miasto - Wałbrzych Fabryczny mężczyzna odkopuje kable telefoniczne. Zaalarmowali patrole znajdujące się w okolicy.

Tym samym dzięki sprawnej i skoordynowanej akcji funkcjonariusze ujęli na gorącym uczynku złodzieja i przeszkodzili mu w dalszej kradzieży.

Do chwili ujęcia sprawca zdążył wyciąć 40 m.  kabla i pociąć go na cztery krótsze fragmenty. Dwa kolejne kable o łącznej długości 80 m. były już wykopane i przygotowane do wycięcia.

Na miejscu kradzieży SOK zabezpieczyła szpadle, piłkę do metalu, siekiery, pilnik i zestaw innych narzędzi, którymi posługiwał się sprawca w swym niecnym procederze.

Ujętego, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha, przekazano Policji. Sprawą zajmuje się II Komisariat Policji w Wałbrzychu.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.