Skuteczna interwencja SOK w pociągu międzynarodowym.

22.01.2019

Skuteczna interwencja SOK w pociągu międzynarodowym.

Wczoraj (21.01.2019) późnym wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę – sprawcę napaści na obsługę pociągu międzynarodowego rel. Berlin –Wiedeń. Ujęty obywatel Niemiec został przekazany w ręce Policji.

Do zdarzenia doszło około godziny 21:00 w pociągu relacji Berlin – Wiedeń. Podczas sprawdzania biletów jeden z podróżnych rzucił się na kierowniczkę pociągu próbując ją udusić. Z pomocą przyszła konduktorka, została jednak uderzona w głowę i odepchnięta. Następnie sprawca zabarykadował się w toalecie. Natychmiast powiadomiono Straż Ochrony Kolei.

Na najbliższej stacji oczekiwał już patrol SOK, który wszedł do pociągu i rozpoczął negocjacje z zamkniętym w toalecie sprawcą napaści, prosząc o dobrowolne oddanie się w ich ręce. Wobec braku reakcji ze strony mężczyzny, funkcjonariusze SOK sforsowali drzwi. Mężczyzna przypuścił atak na funkcjonariuszy SOK, lecz został natychmiast obezwładniony i ujęty.

Poszkodowane w wyniku napaści kobiety odmówiły pomocy medycznej i oświadczyły, że będą kontynuować dalszą jazdę. Ujęty mężczyzna to obywatel Niemiec, został przekazany do dyspozycji KMP w Zielonej Górze, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.