Skuteczne akcje SOK na Śląsku

09.05.2016

Skuteczne akcje SOK na Śląsku

Funkcjonariusze SOK ujęli czterech złodziei kabla. Do pierwszego zdarzenia doszło  na szlaku Borowa Górka – Bukowno, drugie miało miejsce niedaleko Katowic. W obu akcjach funkcjonariusze odzyskali z rąk złodziei prawie 55 m. kabla miedzianego i aluminiowego.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 kwietnia, na szlaku Borowa Górka – Bukowno. Pod wiaduktem kolejowym patrol SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej zauważył podejrzane osoby. Okazało się, że trzej mężczyźni próbowali ukraść kabel. Funkcjonariusze SOK natychmiast przystąpili do interwencji, ujmując sprawców.

 

SOK-iści odzyskali prawie 50 m. kabla miedzianego i aluminiowego. Przy ujętych zabezpieczono kilof i piłkę  do metalu. Ujętych wraz z kablem i narzędziami przekazano Policji z Komendy Miejskiej w Jaworznie.

 

Dzień później SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach, na szlaku Katowice - Katowice Załęże udaremnili kolejną próbę kradzieży. SOK sprawnie zareagowała i ujęła złodzieja. Do chwili ujęcia sprawca zdążył przygotować do kradzieży 3 m. kabla.

 

Ujętego przekazano policji, a kabel zwrócono właścicielowi.               

 

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.