SOK ujęła nieletnich chuliganów

16.05.2016

SOK ujęła nieletnich chuliganów

Dwaj mieszkańcy Łodzi, w wieku 12 i 13 lat układali na torach przeszkody. Dzięki sprawnej akcji SOK udało się zapobiec konsekwencjom lekkomyślnego zachowania dzieci.

W niedzielę, 15 maja, Straż Ochrony Kolei w Łodzi otrzymała zgłoszenie, od maszynisty pociągu nr 11417 relacji Łódź Kaliska – Sieradz  o przeszkodach na torach.

Patrol udał się na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że za ułożenie kamieni na torach odpowiadają dwaj chłopcy. Okazało się też, że nastolatkowie oprócz kamieni, przenieśli na tory tablicę ostrzegawczą ,, przejście zabronione”. Znak umocowany był na 3 m. rurze i ustawiony przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Poznań Główny - Łódź Kaliska. Przeszkoda została na czas usunięta przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i pociąg na nią nie najechał.

Po krótkim pościgu obaj nieletni chuligani zostali ujęci. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Łodzi, byli w wieku 12 i 13 lat. Ujętych przekazano funkcjonariuszom Policji z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.