Sprawca kradzieży kabli zasilających w rękach SOK

18.07.2017

Sprawca kradzieży kabli zasilających w rękach SOK

W niedzielę około godziny 20:00 na odcinku Milanówek – Grodzisk Mazowiecki 32 -letni mężczyzna wykopywał przewody zasilające urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku Warszawa Odolany ujęli sprawcę kradzieży na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 16 lipca około godziny 20:00. Funkcjonariusz pełniący służbę dyżurną w Komendzie Głównej Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie na numer alarmowy, że przy torze 4 na odcinku Milanówek – Grodzisk Mazowiecki zauważono mężczyznę, który wykopuje kable z ziemi. Na miejsce natychmiast wysłano patrol zmotoryzowany SOK.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze SOK z Posterunku Warszawa Odolany ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży przewodów służących do zasilania urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Przy mężczyźnie znaleziono odcinek kabla długości dwóch metrów, trzy szpadle oraz przecinaki. Ponadto przy torze funkcjonariusze ujawnili świeży, długi na piętnaście metrów wykop.

Patrol SOK przekazał 32 – letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego do dyspozycji miejscowego komisariatu Policji, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Złodzieje infrastruktury kolejowej muszą się liczyć z tym, że za zakłócanie pracy urządzeń oraz kradzież elementów związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów grozi odpowiedzialność karna, która w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.