Sprawca kradzieży z włamaniem ujęty przez SOK

05.09.2017

Sprawca kradzieży z włamaniem ujęty przez SOK

Wczoraj na stacji Smętowo, funkcjonariusze SOK zabezpieczający miejsce wykolejenia pociągu ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem. Zabezpieczono urządzenie do naprawy torów i 42 podkładki żebrowe skradzione z drezyny.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 21:00 w Smętowie, gdzie trwają prace usuwania skutków wypadku kolejowego. 46 –letni mieszkaniec Smętowa wszedł na drezynę stojącą na bocznym torze i włamał się do skrzynki narzędziowej przecinając kłódkę. Sprawca ukradł kleszcze do szyn z pneumatycznym podnośnikiem – specjalistyczne narzędzie służące do naprawy torów. Mężczyzna zabrał też leżące luzem na drezynie 42 podkładki żebrowe – wykonane z metalu akcesoria torowe.

Podczas dokonywania kradzieży na miejscu zjawili się funkcjonariusze SOK, którzy patrolowali teren stacji. Sprawca kradzieży z włamaniem został ujęty na gorącym uczynku.

Ujęty przez patrol SOK mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Skurczu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z innymi służbami i pracownikami Polskich Linii Kolejowych aktywnie uczestniczą w akcji usuwania skutków wykolejenia pociągu „Pogoria”, do którego doszło w nocy 30 sierpnia w Smętowie. Teren stacji jest całodobowo zabezpieczany przez patrole SOK.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.