Sprawca pobicia konduktorki pociągu w rękach Straży Ochrony Kolei

21.12.2020

Sprawca pobicia konduktorki pociągu w rękach Straży Ochrony Kolei

18 grudnia na stacji Olsztyn Zachodni funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 41-letniego mężczyznę, który pobił konduktorkę w pociągu PKP Intercity.

W dniu 18.12.2020 r. o godz. 17:50 dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie otrzymał informację, że w pociągu PKP Intercity relacji  Olsztyn Główny – Łódź Widzew, który dojeżdża do przystanku osobowego Olsztyn Zachodni, doszło do pobicia  konduktorki. Do pociągu niezwłocznie został skierowany patrol SOK.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SOK, ujęli  wskazanego przez konduktorkę
41- letniego sprawcę pobicia. W trakcie dalszych czynności ustalono, że mężczyzna podróżował pociągiem bez ważnego biletu i nie chciał  uiścić opłaty za przejazd. Na skierowaną przez konduktorkę pociągu  prośbę o opuszczenie składu pociągu zareagował agresją uderzając kobietę pięścią w twarz.  

Po wyprowadzeniu z pociągu funkcjonariusze SOK  przekazali ujętego mężczyznę przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Olsztynie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.