Sprawcy kradzieży ujęci dzięki fotopułapce

04.07.2017

Sprawcy kradzieży ujęci dzięki fotopułapce

Wczoraj przed godziną 16:00 funkcjonariusz służby dyżurnej z Posterunku w Kędzierzynie Koźlu odebrał sygnał alarmowy z urządzenia monitorującego typu fotopułapka o obecności osób postronnych na obszarze kolejowym. Wysłany na miejsce patrol Straży Ochrony Kolei ujął na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży wkrętów torowych i sprężyny dociskowej.

3 lipca 2017 r. o godz. 15:47 fotopułapka zainstalowana w stacji Bierawa przesłała informację do operatora z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kędzierzynie Koźlu o osobach postronnych, które przebywają w torach czynnych. Na miejsce niezwłocznie wysłano funkcjonariuszy SOK.

O godzinie 16:00 w stacji Bierawa patrol SOK ujął na gorącym uczynku dwóch mężczyzn – sprawców kradzieży 20 wkrętów torowych oraz sprężyny dociskowej. Funkcjonariusze SOK przekazali ujętych mężczyzn do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie Koźlu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Fotopułapki stanowią ważne wsparcie techniczne dla działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Dzięki nim niejednokrotnie udawało się ująć sprawców wykroczeń lub przestępstw dokonywanych na obszarze kolejowym.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.