Sprawna akcja SOK: złodziej szyn kolejowych wpadł na gorącym uczynku

25.09.2018

Sprawna akcja SOK: złodziej szyn kolejowych wpadł na gorącym uczynku

Złodziej szyn kolejowych, który na stacji Sosnowiec Południowy demontował tory palnikiem do cięcia metalu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK na gorącym uczynku. To w dużej mierze zasługa anonimowego świadka zdarzenia, który zaniepokojony podejrzanym zachowaniem osoby postronnej zadzwonił na numer alarmowy Straży Ochrony Kolei

O kradzieży poinformował Straż Ochrony Kolei przypadkowy świadek, który zgłosił na numer alarmowy, że na stacji Sosnowiec Południowy ktoś przecina palnikiem szyny kolejowe. Na miejsce wysłano dwa patrole SOK, które ujęły sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli 10 metrów pociętych szyn o długości 1 metra każdy oraz narzędzia, którymi posługiwał się sprawca: dwie butle z gazem, palnik do cięcia metalu, łom i klucz hydrauliczny. Ujęty to 37-letni mieszkaniec Katowic. Został przekazany do dyspozycji Komisariatu I Policji w Sosnowcu.

Jeśli jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia, lub podejrzanego zachowania na obszarze kolejowym, zadzwoń na numer alarmowy Straży Ochrony Kolei: 22 474 00 00.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.