Sterroryzował pracownika ochrony – wpadł w ręce Straży Ochrony Kolei

09.04.2018

Sterroryzował pracownika ochrony – wpadł w ręce Straży Ochrony Kolei

W piątkową noc funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na dworcu Poznań Główny 28-letniego mężczyznę, który wtargnął do pomieszczeń monitoringu i sterroryzował pracownika ochrony dworca.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na dworcu Poznań Główny. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas zostali poinformowani, że na terenie obiektu znajduje się mężczyzna, który wtargnął do pomieszczenia monitoringu. Sprawca sterroryzował pracownika ochrony bijąc go po twarzy i stosując groźby karalne. Następnie mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Zgłaszający podał rysopis sprawcy.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast podjęli stosowne działania, w wyniku których w krótkim czasie ujęli w holu dworca mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny funkcjonariusze SOK użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci dźwigni obezwładniających i kajdanek. Podczas obszukania odzieży wierzchniej  okazało się, że sprawca posiadał przy sobie nóż.

Patrol SOK przekazał ujętego 28-letniego mieszkańca Poznania do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Poznań Wilda, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Pracownicy ochrony dworca, dedykowani do obsługi elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym monitoringu wizyjnego, wykonują zadania ochrony niewymagające wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. W związku z powyższym nie posiadają oni przygotowania teoretycznego i praktycznego z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, nie są tym samym wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego.

RSS

Copyright 2018 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.