Straż Ochrony Kolei czuwa nad bezpieczeństwem uczestników Pol’And’Rock Festival

02.08.2019

Straż Ochrony Kolei czuwa nad bezpieczeństwem uczestników Pol’And’Rock Festival

Blisko 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei wspieranych przez Mobilne Centra Monitoringu czuwa nad bezpieczeństwem podróżnych podczas trwającego Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

W zabezpieczeniu tegorocznego Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą  zaangażowanych jest łącznie 100 funkcjonariuszy SOK, którzy czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących uczestników imprezy. Zarówno na stacjach pośrednich, jak i w samym Kostrzynie funkcjonariusze zwracają uwagę na wszelkie zagrożenia zdrowia i życia, oraz czuwają nad ładem i porządkiem publicznym zarówno w dzień, jak i w nocy.

Do działań zabezpieczających Straż Ochrony Kolei używa trzech samochodów MCM (Mobilne Centrum  Monitoringu) – są to specjalistyczne pojazdy służbowe wyposażone w system kamer dziennych i nocnych. Pojazdy MCM, dzięki wyposażeniu w radiotelefoniczną łączność konwencjonalną, rejestrację obrazu monitoringu oraz możliwość obróbki nagrań na miejscu, świetnie sprawdzają się jako mobilne centra dowodzenia.

Funkcjonariusze SOK udzielają porad i informacji uczestnikom festiwalu, w większości spotykają się z sympatią, pozdrowieniami i z reguły uprzejmym zachowaniem. Od dnia 30 lipca br. do chwili obecnej, poza trzema interwencjami wobec osób zakłócających ład i porządek publiczny, Straż Ochrony Kolei nie odnotowała zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu podróżnych. Akcja SOK potrwa do 5 sierpnia 2019 r.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.