Straż Ochrony Kolei pokazała co potrafi

20.06.2018

Straż Ochrony Kolei pokazała co potrafi

Wczoraj w Gorzowie Wielkopolskim odbył się piknik pod nazwą „Z Nami Bezpieczniej”. Straż Ochrony Kolei zaprezentowała wysoki poziom wyszkolenia funkcjonariuszy SOK oraz nowoczesny sprzęt.

Jak co roku w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonariusze służb zostali zaproszeni do udziału w festynie „ Z Nami Bezpieczniej”. Impreza miała na celu przypomnieć rodzicom i dzieciom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Straż Ochrony Kolei cieszyła się największym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych uczestników pikniku.

Funkcjonariusze SOK zaprezentowali wysoki poziom sprawności fizycznej, znajomość sztuk walki oraz technik i taktyk interwencyjnych. Szczególnie efektowne było inscenizowane zatrzymanie kierowcy uzbrojonego w broń palną.

SOK zaprezentowała także wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt. Dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażonego w system kamer samochodu służbowego, przymierzenia kamizelki kuloodpornej czy wypróbowania sprzętu termowizyjnego.

W zeszłym roku podczas spotkań funkcjonariuszy SOK z dziećmi swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarze kolejowym poszerzyło łącznie 50 000 najmłodszych.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.