Straż Ochrony Kolei udaremniła kradzież blisko 500 metrów sieci trakcyjnej

10.07.2020

Straż Ochrony Kolei udaremniła kradzież blisko 500 metrów sieci trakcyjnej

W nocy z poniedziałku na wtorek (tj. 6/7 lipca br.) na szlaku kolejowym Tarnowskie Góry – Twaróg funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch mężczyzn, którzy wycięli 450 metrów elementów sieci trakcyjnej. Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Dnia 07 lipca 2020 r. około godz. 1:50 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach podczas patrolu linii kolejowej na odcinku Tarnowskie Góry – Twaróg zauważyli leżący na torowisku kilkusetmetrowy odcinek sieci trakcyjnej. W pobliżu nasypu kolejowego funkcjonariusze SOK dostrzegli trzy samochody osobowe, które próbowały oddalić się z miejsca zdarzenia.

W wyniku podjętych czynności dwóch mężczyzn poruszających się samochodem marki Peugeot Partner zostało zatrzymanych. W związku z uzasadnionym podejrzeniem o popełnieniu przestępstwa  mężczyźni zostali ujęci i przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

W dniu wczorajszym (09.07. br.) ujęci przez Straż Ochrony Kolei sprawcy usłyszeli zarzuty z art. 254a kk. Za zamach na urządzenia infrastruktury grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.