Tony elementów nawierzchni torowej ujawnione na skupie złomu

31.03.2019

Tony elementów nawierzchni torowej ujawnione na skupie złomu

Blisko 100 ton elementów nawierzchni torowej ujawnione podczas wspólnych działań Straży Ochrony Kolei i Policji w ramach akcji „24 Blue-Rad”.

W dniu 26.03.2019 r. w godzinach przedpołudniowych wspólny patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Tczewie oraz policji z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, podczas kontroli kolejnego punktu skupu złomu w miejscowości Kwidzyn, ujawnił na placu elementy nawierzchni kolejowej (śruby stopowe, płytki żebrowe, kozły oporowe, rozjazdy kolejowe, wkręty do podkładów, łupki, napędy zwrotnicze) oraz kawałki szyn pociętych na różne długości.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej na kontrolowanym punkcie skupu złomu stwierdzono, że elementów nawierzchni torowej jest blisko 100 ton oraz określono kto zbył mienie kolejowe. W toku dalszych działań funkcjonariusze ustalili, że elementy kolejowe pochodzą z prac na linii kolejowej nr 207.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.

Akcja „24 – Blue RAD” realizowana była w dniach 26 - 27 marca br. w ramach współpracy organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej – RAILPOL. Głównym ich celem była kontrola  osób przemieszczających się na obszarach kolejowych, sprawdzanie ich tożsamości i legalności pobytu, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.