Towary akcyzowe o wartości 60 000 zł nie trafią na czarny rynek

16.09.2019

Towary akcyzowe o wartości 60 000 zł nie trafią na czarny rynek

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej ujęli dwie osoby przemycające 4 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość kontrabandy wyceniono na kwotę około 60 000 zł.

Do zdarzenia wczoraj (15.09.2019), podczas patrolu linii kolejowej na odcinku Przemyśl – Hurko. Funkcjonariusze SOK i SG, którzy prowadzili wspólne działania w tym rejonie zauważyli jak z pociągu Przemyśl – Odessa wyrzucono 5 dużych pakunków. W tym samym momencie z pobliskich zarośli wybiegł mężczyzna, który zaczął zbierać zrzucony towar.

Mundurowi natychmiast ujęli podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało, w paczkach znajdowało się 4 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Drugi z przemytników został ujęty przez patrol SOK na stacji w Medyce, na podstawie ustalonego rysopisu sprawcy.

Ujęci mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji palcówki Straży Granicznej w Medyce, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie. Wartość kontrabandy wyceniono na kwotę około 60 000 zł.

 

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.