Trwa wojna ze złodziejami paliwa w Piekarach Śląskich

30.07.2019

Trwa wojna ze złodziejami paliwa w Piekarach Śląskich

To już czwarty sukces funkcjonariuszy SOK na stacji towarowej w Piekarach Śląskich. Tym razem na gorącym uczynku kradzieży 90 litrów paliwa wpadło dwóch złodziei.

Dziś, 30 lipca br. na stacji w Piekarach Śląskich działania w ubraniach cywilnych prowadzili funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Katowic. Częste patrole SOK na tej stacji mają na celu wyeliminowanie procederu kradzieży paliwa z wagonów – cystern stacjonujących torach postojowych.

Podczas działań funkcjonariusze SOK ujęli po krótkim pościgu dwóch sprawców kradzieży paliwa. Do chwili ujęcia sprawcy zdążyli już napełnić trzy pełne kanistry o łącznej pojemności 90 litrów.

Ujęci to dwaj mężczyźni w wieku 25 i 37 lat, mieszkańcy Bytomia. Zostali przekazani do dyspozycji KMP Piekary Śląskie do dalszych czynności.

Od początku lipca br. funkcjonariusze SOK ujęli łącznie czterech sprawców na kradzieży paliwa z cystern na stacji towarowej w Piekarach Śląskich. Jeden z nich trafił w ręce funkcjonariuszy SOK dwa razy pod rząd. Jak widać, nie wszyscy uczą się na błędach.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.