Trzebinia: funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży przewodów zasilających

28.02.2020

Trzebinia: funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży przewodów zasilających

Podczas działań przeciw-kradzieżowych prowadzonych w ubraniach cywilnych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Krakowa ujęto 32-latka, który wycinał przewody zasilające urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Wczoraj w stacji Trzebinia funkcjonariusze SOK podczas pełnienia służby w ubiorze cywilnym zauważyli przez lornetkę pochylonego przy torach mężczyznę, który wycinał przewody służące do zasilania urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Funkcjonariuszom udało się zaskoczyć złodzieja, który został po chwili ujęty. Przy sprawcy zabezpieczono 7 wiązek wyciętych przewodów zasilających o łącznej długości 10 metrów oraz nóż.

Funkcjonariusze Straży Ochrony kolei przekazali 32-letniego sprawcę kradzieży do dyspozycji Komisariatu Policji w Trzebini, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Krakowa prowadzą cykliczne działania przeciw-kradzieżowe. Działania prowadzone są zarówno w dzień jak i w nocy, przeważnie w ubraniach cywilnych.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.