Udaremniony atak nożownika - padły strzały

20.07.2020

Udaremniony atak nożownika - padły strzały

W dniu 19 lipca br. (niedziela) patrolując teren dworca kolejowego w Kielcach  funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec mężczyzny palącego papierosa pomimo obowiązującego zakazu. 29-letni sprawca wykroczenia podczas próby legitymowania zareagował agresywnie -atakując funkcjonariuszy niebezpiecznym narzędziem w postaci noża. Mężczyzna został obezwładniony i ujęty przez funkcjonariuszy SOK - po oddaniu strzałów ostrzegawczych.

Do zdarzenia doszło 19.07.2020 r. około godziny 8:10, podczas pełnienia służby w stacji kolejowej Kielce, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli na peronie mężczyznę palącego papierosa w miejscu niedozwolonym. Mundurowi poinformowali sprawcę wykroczenia,  o obowiązującym na terenie stacji zakazie palenia, następnie poprosili o zgaszenie papierosa i okazanie dowodu tożsamości.

Mężczyzna niestety nie reagował na wydawane polecenia, nie poddał się czynności legitymowania. Po kilkukrotnym wezwaniu do zachowania zgodnego z prawem sprawca wyrzucił papierosa, po czym używając noża zaatakował interweniujących funkcjonariuszy SOK. W obliczu zagrożenia, odpierając bezpośredni atak na własne zdrowie i życie funkcjonariuszka SOK oddała 2 strzały ostrzegawcze w bezpiecznym kierunku. Mężczyzna rzucił się do ucieczki, ale po krótkim pościgu został przez funkcjonariuszy SOK obezwładniony i ujęty.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcą napaści jest 29-letni obywatel Iranu. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu III  Policji w Kielcach, którzy  prowadzą dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

Zgodnie z art. 223 kk – „za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10”.  

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.