Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej

19.05.2022

Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej

W dniu 16.05.2022r. w stacji Bielsko Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.

W dniu 16 maja br. dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach otrzymał zgłoszenie, że na torach w stacji Bielsko Biała Zachód przebywają dwie osoby postronne. Skierowany na wskazane miejsce patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Czechowicach Dziedzicach zlokalizował ww. osoby w czasie, gdy przygotowywały do zabrania pocięte elementy sieci trakcyjnej.

Po podjęciu interwencji jeden ze sprawców kradzieży został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, natomiast drugi mężczyzna zbiegł. Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało około 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów bieżących liny nośnej. Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej, a także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych.

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.