Ukradł defiblyrator AED – wpadł w ręce patrolu SOK

22.03.2019

Ukradł defiblyrator AED – wpadł w ręce patrolu SOK

Wczoraj w pociągu relacji Zbąszynek – Gniezno funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 25-letniego mężczyznę – sprawcę kradzieży defiblyratora AED.

Do zuchwałej kradzieży doszło wczoraj w pociągu oczekującym na odjazd ze stacji Zbąszynek do stacji Gniezno. Podczas patrolu funkcjonariusze SOK otrzymali zgłoszenie o kradzieży defiblyratora AED będącego na wyposażeniu pociągu.

Skradzione urządzenie stanowi ważny element bezpieczeństwa podróżnych. Służy m. in do przywracania funkcji życiowych osobie u której ustały czynności oddechowe.  

Patrol SOK podjął czynności w wyniku których w krótkim czasie sprawca kradzieży został wykryty i ujęty. Jak się później okazało, był nim 25-letni mieszkaniec Wrocławia, który próbował przemycić skradzione urządzenie ratownicze pod kurtką.

Ujęty nie posiadał dokumentów, próbował też zmylić funkcjonariuszy SOK podając fałszywe dane osobowe. W ustaleniu tożsamości sprawcy pomogli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  w Świebodzinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Wszyscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ramach szkoleń z pierwszej pomocy uczą się wykorzystywać urządzenie AED. W 2016 roku w Warszawie funkcjonariusz SOK uratował przy jego pomocy życie starszej osobie.

 

 

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.