Ukradli podróżnemu 1200 euro –zostali ujęci przez Straż Ochrony Kolei

02.03.2020

Ukradli podróżnemu 1200 euro –zostali ujęci przez Straż Ochrony Kolei

29 lutego br. na dworcu Kraków Główny funkcjonariusze SOK ujęli dwóch sprawców kradzieży 1200 euro w gotówce na szkodę podróżnego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 29 lutego br., w pociągu rel. Jelenia Góra – Przemysl Główny. Kierownik ww. pociągu powiadomił Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że na odcinku Opole – Kraków doszło do kradzieży na szkodę podróżnego. Poszkodowany wyszedł na chwilę z przedziału, a po powrocie stwierdził, że z jego portfela zniknęło 1200 euro w gotówce.

Po wjeździe pociągu do stacji Kraków Główny, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast podjęli czynności służbowe, w wyniku których ujęli dwóch mężczyzn. Przybyły na miejsce patrol Policji dokonał przeszukania ujętych. W plecaku jednego z nich znaleziono skradzione pieniądze – 1200 euro w nominałach opisanych przez poszkodowanego.

Patrol SOK przekazał sprawców kradzieży do dyspozycji II Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji patrolu SOK podróżny odzyskał skradzione pieniądze.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.