Warszawa: Grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

24.07.2019

Warszawa: Grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

Wczoraj podczas patrolu torów postojowych stacji Warszawa Czyste, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku jednego z dwóch sprawców dewastacji pociągu metodą graffiti. Do chwili ujęcia sprawcy zdążyli już zamalować wagony na powierzchni około 15 m²

Wczoraj, 23 lipca 2019 o godz. 12:40 funkcjonariusze SOK prowadzili działania prewencyjne na stacji Warszawa Czyste. Podczas patrolu torów postojowych zauważyli dwóch mężczyzn malujących graffiti na składzie pociągu Kolei Mazowieckich. Na widok patrolu sprawcy rzucili się do ucieczki. Patrol SOK podczas pościgu ujął jednego z mężczyzn, drugi zdołał zbiec z miejsca zdarzenia.

Jak się okazało, ujęty grafficiarz to 25-letni mieszkaniec Wieliszewa. Do chwili ujęcia wandale zdążyli już zamalować wagony na powierzchni około 15 m². Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli przy ujętym dwie reklamówki wypełnione puszkami z farbą oraz kamerę, którą sprawcy nagrywali akt wandalizmu.

Patrol SOK przekazał ujętego 25-latka oraz zabezpieczone dowody rzeczowe funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji, którzy prowadzą dalsze postępowanie.

RSS

Copyright 2019 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.