Warszawa: Grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

28.05.2019

Warszawa: Grafficiarz wpadł na gorącym uczynku

W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji pociągu Kolei Mazowieckich. Do chwili ujęcia sprawca zdążył już zamalować 5 m² wagonu. Jako dowody rzeczowe funkcjonariusze SOK zabezpieczyli 6 puszek z farbą, statyw oraz aparat fotograficzny.

26 maja br. o godz. 20:45 funkcjonariusze SOK z Warszawy, podczas patrolu torów postojowych stacji Warszawa Czyste zauważyli mężczyznę malującego graffiti na wagonie pociągu Kolei Mazowieckich. Patrol SOK niezwłocznie podjął interwencję w wyniku której sprawca został ujęty na gorącym uczynku.

Przy zdewastowanej jednostce funkcjonariusze SOK zabezpieczyli dowody rzeczowe w postaci 6 puszek z farbą w aerozolu oraz aparat fotograficzny na statywie, którym sprawca dokumentował akt dokonanego przez siebie wandalizmu. Do chwili ujęcia sprawca zdążył już zamalować 5 m² wagonu.

Ujęty grafficiarz to 24 –letni obywatel Irlandii. Funkcjonariusze SOK przekazali sprawcę wraz z zabezpieczonym materiałem dowodowym do dyspozycji Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.