Wjechali na przejazd kompletnie pijani

14.06.2019

Wjechali na przejazd kompletnie pijani

Wczoraj na przejeździe kolejowym w Żurawicy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ujęli nietrzeźwego rowerzystę - badanie wykazało 1,5 promila alkoholu. Niechlubny rekord przypadł jednak kierowcy Volkswagena. 42-latek miał we krwi blisko 3,3 promila alkoholu.

Wczoraj, 13 czerwca br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu prowadzili wraz z  funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Żurawicy działania w ramach akcji Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

O godzinie 8:10 funkcjonariusze SOK zauważyli mężczyznę przejeżdżającego przez przejazd rowerem.  Wygląd i styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ujęty i wylegitymowany. Ujętego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem pozytywnym około 1,5 promila.

Podczas dalszych działań, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze  zauważyli mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, którego styl i technika jazdy wzbudziła podejrzenie, iż może on być wpływem alkoholu.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Został jednak ujęty po krótkim pościgu. Badanie alkomatem wykazało rekordowy wynik. 42-letni mieszkaniec Żurawicy prowadził pojazd mając we krwi 3,3 promila alkoholu. Okazało się również, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żurawicy.

Głównym celem akcji Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” jest wyeliminowanie niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach kolejowo – drogowych. Od początku 2019 roku doszło już do 87 wypadków na przejazdach z udziałem kierowców i pieszych. Tym razem, dzięki czujności funkcjonariuszy SOK i Policji, nikomu nic się nie stało.

 

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.