Woodstockowicze wycieli 30 metrów kabla

04.08.2017

Woodstockowicze wycieli 30 metrów kabla

Wczoraj w pobliżu stacji Kostrzyn funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch sprawców kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Zabezpieczono przy nich 30 –metrowy przewód, szpadel, piłę do cięcia metalu i siekierę.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia o godzinie 10:30 w pobliżu nastawni stacji Kostrzyn. Funkcjonariusze SOK zabezpieczali teren stacji towarowej w Kostrzynie, gdzie odbywa się właśnie festiwal muzyczny „Przystanek Woodstock”. Funkcjonariusze prowadzili działania prewencyjne w związku z incydentami malowania graffiti na pociągach przez uczestników imprezy. Podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn wycinających kabel łączności, uprzednio wykopany z ziemi.

Reakcja funkcjonariuszy SOK była natychmiastowa. Sprawców kradzieży ujęto na gorącym uczynku. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono przewód telekomunikacyjny długości 30 metrów, szpadel, piłę do cięcia metalu oraz siekierę. Sprawcy dokonali wykopu w ziemi na około 30 metrów długości, a następnie wycieli kabel przy pomocy brzeszczotu.

Funkcjonariusze SOK wezwali na miejsce patrol Policji, któremu przekazali ujętych sprawców wraz z odzyskanym kablem i narzędziami. Wartość strat szacuje się na 1 100 zł. Dalsze czynności prowadzi Komisariat Policji w Kostrzynie.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.