Wrocław Główny: agresywny mężczyzna ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

30.12.2020

Wrocław Główny: agresywny mężczyzna ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Wczoraj na stacji Wrocław Główny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli agresywnego obywatela Rosji, który będąc pod wpływem alkoholu pobił pracownika firmy sprzątającej oraz  zakłócał spokój podróżnych.

29 grudnia 2020 r. o godz. 14:25 patrol Straży Ochrony Kolei pełniący służbę na terenie stacji kolejowej Wrocław Główny otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który pobił pracownika firmy sprzątającej, zakłócał porządek na terenie dworca oraz uporczywie nagabywał podróżnych.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 35-letniego Obywatela Rosji. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna używał słów wulgarnych w stosunku osób przebywających na terenie stacji oraz zaśmiecał teren dworca. Widząc zachowanie mężczyzny pracownik firmy sprzątającej, poinformował go o obowiązującym zakazie zaśmiecania. W reakcji na zwróconą uwagę agresor zaatakował go uderzając  pięścią w twarz.

Przeprowadzone badanie przebadaniu na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna  znajdował się pod wpływem alkoholu. Został przekazany do dyspozycji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.