Złodzieje infrastruktury kolejowej ujęci przez SOK dzięki fotopułapce

18.06.2020

Złodzieje infrastruktury kolejowej ujęci przez SOK dzięki fotopułapce

Dziś w nocy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach ujęli dwóch sprawców  kradzieży około 200 metrów kompletnej sieci trakcyjnej. Straty oszacowano na kwotę ponad 8 300 zł.

Dzisiejszej nocy dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał powiadomienie z fotopułapki o osobach postronnych przebywających na nieczynnej linii kolejowej na szlaku Bielsko Biała Wapienica – Jaworze Jasienica. Na miejsce natychmiast skierował patrol zmotoryzowany SOK.

Funkcjonariusze SOK po przybyciu na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn wynoszących pocięte fragmenty sieci trakcyjnej. Natychmiast podjęli interwencję ujmując sprawców kradzieży. Podczas ujęcia jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki, poddał się w momencie ostrzeżenia o użyciu psa służbowego.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK zabezpieczyli dowody rzeczowe w postaci około 200 metrów bieżących kompletnej sieci trakcyjnej oraz narzędzia w postaci nożyc do cięcia metalu, tyczkę drewnianą długości około 5 metrów oraz rurki stalowe stanowiące przedłużenie do nożyc.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętych mężczyzn w wieku 24 i 32 lat do dyspozycji Komisariatu Policji w Jasienicy, gdzie obecnie trwają dalsze czynności w sprawie. W wyniku kradzieży kolej poniosła straty na kwotę ponad 8 300 zł.

RSS

Copyright 2022 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.