Złodzieje miedzi kolejowej wpadli na gorącym uczynku

18.04.2017

Złodzieje miedzi kolejowej wpadli na gorącym uczynku

W okolicach Starogardu Gdańskiego na gorącym uczynku wpadło dwóch amatorów miedzi kolejowej. Mężczyznom może grozić nawet do 8 lat więzienia. Dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy SOK i Policji udało się szybko przywrócić prawidłowe działanie urządzeń kolejowych.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek ( 15  kwietnia). Służba dyżurna Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tczewie otrzymała zgłoszenie o zakłóceniach w pracy urządzeń łączności i sterowania ruchem kolejowym. Na miejsce awarii  wysłano patrol SOK i powiadomiono miejscową Policję.

Gdy funkcjonariusze pojawili się na szlaku zauważyli dwóch mężczyzn wycinających przewód miedziany, odkopany już ziemi. SOK-iści ujęli złodziei i w kajdankach

przekazali do dyspozycji Policjantów z Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim. Mundurowi zabezpieczyli też dowody rzeczowe – samochód osobowy marki Peugeot Partner i narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy.

Dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy SOK i Policji udało się szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie urządzeń kolejowych. Złodzieje muszą liczyć się z tym, że za uszkodzenie linii kolejowej i zakłócenie pracy urządzeń grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.