Złodzieje spowodowali awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym

28.10.2019

Złodzieje spowodowali awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym

W sobotnią noc podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji w Gliwicach, zatrzymano dwóch sprawców kradzieży przewodów zasilających urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

W sobotę, 26 października br. o godz. 19:35 funkcjonariusz dyżurny z Posterunku SOK w Gliwicach otrzymał zgłoszenie o wadliwym działaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Gliwice Łabędy. Na miejsce natychmiast skierował patrol SOK oraz powiadomił najbliższą jednostkę Policji.

Na miejscu funkcjonariusze SOK potwierdzili, że przyczyną awarii była kradzież przewodów zasilających, które zostały niedawno wykopane z ziemi i wycięte ostrym narzędziem.

Jeszcze tej samej nocy, w wyniku skoordynowanych działań funkcjonariuszy SOK i Policji dokonano wspólnego zatrzymania sprawców poruszających się samochodem marki Volkswagen Golf. W bagażniku mundurowi ujawnili skradzione przewody zasilające o łącznej długości 67 metrów. Przy sprawcach zabezpieczono także siekierę, piłę do cięcia metalu, detektor przewodów oraz kastet z wbudowanym nożem.

Ujęci sprawcy wraz z materiałem dowodowym pozostają w dyspozycji IV Komisariatu Policji w Gliwicach, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie. Monterzy Sekcji Eksploatacji w Gliwicach dokonali koniecznych napraw, przywracając prawidłowe działanie urządzeń.

RSS

Copyright 2020 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.