Bezkonkurencyjna SOK ,,wystrzelała” cztery puchary

12.05.2015

Bezkonkurencyjna SOK ,,wystrzelała” cztery puchary

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w zorganizowanych w Międzyrzeczu zawodach strzeleckich zdobyli cztery pierwsze miejsca. SOK-iści okazali się bezkonkurencyjni we wszystkich kategoriach. Wygrali klasyfikację generalną i indywidualną  kobiet, indywidualną mężczyzn oraz drużynową.

W Międzyrzeczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Międzyrzeckiego Służb Mundurowych i Samorządów w Strzelectwie o Puchar Starosty Międzyrzeckiego. Organizatorem zawodów była Liga Obrony Kraju w Międzyrzeczu. Obok Straży Ochrony Kolei o puchar walczyły  między innymi drużyny Policji, Wojska, Służby Więziennej czy Leśnej. Zawodnicy musieli wykazać się celnością w strzelaniu na odległość w różnych kombinacjach.

Straż Ochrony Kolei była bezkonkurencyjna we wszystkich czterech  kategoriach strzeleckich. SOK zdobyła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej. W kategorii indywidualnej mężczyzn na najwyższym podium stanął kom. zmiany Wojciech Murgrabia, a w klasyfikacji kobiet najlepsza była strażnik Katarzyna Jelak. Funkcjonariuszka Straży Ochrony Kolei wywalczyła także pierwsze miejsce w kategorii generalnej kobiet.


Na doskonały wynik funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei składa się między innymi wyszkolenie. SOK-iści muszą rocznie odbywać kilka sprawdzianów strzeleckich. Odbywane szkolenia oraz predyspozycje indywidualne są gwarancją na osiąganie sukcesów w tej dziedzinie sportu.


RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.