Ćwiczenia psów służbowych formacji mundurowych w Czarnem

01.09.2023

Ćwiczenia psów służbowych formacji mundurowych w Czarnem

W dniach 29-30 sierpnia 2023 roku na terenie Zakładu Karnego oraz poligonu 52 Batalionu Remontowego Wojska Polskiego w Czarnem, odbyły się ogólnopolskie ćwiczenia służb mundurowych dla przewodników psów służbowych. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Dział Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych w Zakładzie Karnym w Czarnem. Wydarzenie było świetną okazją do doskonalenia umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy oraz ich przewodników. W dwudniowym szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

To pierwsze, tak duże, ogólnopolskie szkolenie psów służbowych służących w różnych formacjach mundurowych. W zorganizowanym przez Dział Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych Zakładu Karnego w Czarnem wydarzeniu, wzięli udział przedstawiciele Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Policji, Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej,  Wojska Polskiego oraz Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP. W dwudniowych warsztatach terenowych uczestniczyło ponad 100 gości w tym kilkudziesięciu przewodników psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami.

Podczas ćwiczeń funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komend Regionalnych SOK w Poznaniu, Szczecinie i Bydgoszczy wraz z innymi służbami doskonalili swoje umiejętności służby z psami, które na co dzień wykonują zadania mające ogromne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zadania dla psów patrolowo-obronnych polegały m.in. na pościgu i obezwładnieniu niebezpiecznego napastnika ukrywającego się wewnątrz budynku czy też uciekającego pojazdem.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.