Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach

30.04.2021

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach

W ubiegły weekend (tj. 23-24.04.2021r.) w miejscowości Staszów odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapasach w stylu wolnym.
Jedno z miejsc na podium wywalczył funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 65 kg.

23 i 24 kwietnia w Staszowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu wolnym. Jednym z 68 zawodników, którzy wystartowali w 6 kategoriach wagowych, był funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Gdańsku Patryk Zwada, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 65kg.

Zawodnik twierdzi, że sam czuł, iż podczas Mistrzostw jest w bardzo dobrej formie. Dodatkową motywację do walki o miejsce na podium stanowiło dla Niego ogromne wsparcie, które odczuwał ze strony rodziny i przełożonych ze Straży Ochrony Kolei. Walka o brązowy medal była bardzo wyrównana i zacięta, ale pod koniec to przeciwnik „gonił wynik”. Wymagało to od Patryka Zwady dodatkowej czujności i zachowania zimnej krwi. Ciekawostką jest, że w tym pojedynku Jego przeciwnikiem był zawodnik, z którym zmierzył się już wcześniej w 2018 roku, niestety wówczas rywalizacja zakończyła się  przegraną Patryka.  

Tegoroczny Brązowy Medalista jako zapaśnik  uczestniczy w turniejach  od 10 lat. W 2015 r. wywalczył srebrny medal zdobywając Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim. Umiejętności zdobyte podczas treningów  stanowią dodatkowy atut w codziennej służbie funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.