Reprezentacja Straży Ochrony Kolei srebrnym medalistą XXIV Turnieju Piłki Nożnej w Barcicach

18.09.2023

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei srebrnym medalistą XXIV Turnieju Piłki Nożnej w Barcicach

W dniu 15 września 2023 roku na stadionie klubu sportowego LKS ,,Barciczanka” Barcice koło Starego Sącza odbył się XXIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ ,,Solidarność”, w którym jak co roku uczestniczyła reprezentacja Straży Ochrony Kolei.

W tegorocznych zmaganiach na stadionie klubu sportowego LKS ,,Barciczanka’’ w Barcicach już po raz 24 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność’’. W turnieju wzięło udział 252 zawodników reprezentujących 14 drużyn kolejarskich z całej Polski. Wzorem lat ubiegłych w rozgrywkach wystartowała także reprezentacja Straży Ochrony Kolei. Poza nasza formacją w turnieju wzięły udział m.in. drużyny PKP Polskie Linie Kolejowe z Zakładów Linii Kolejowych w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Sosnowcu i Nowym Sączu, PKP Cargo S.A., POLREGIO S. A., Kolei Małopolskich, Trakcja S. A. czy Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei bez trudności przeszła przez rozgrywki grupowe, awansując do strefy pucharowej w ćwierćfinale w rzutach karnych wyeliminowała drużynę POLREGIO S.A. z Krakowa, a w półfinale zawodnicy SOK wygrali z drużyną IM Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie.

W meczu finałowym reprezentacja SOK spotkała się z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. Pomimo ogromnej przewagi i stworzonych okazji do zdobycia gola, funkcjonariusze SOK nie znaleźli recepty na przeciwnika. Ostatecznie mecz o złoto zakończył się bezbramkowym remisem. O końcowym wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które niestety nasi piłkarze przegrali wynikiem 1:3. Tym samym nie udało się powtórzyć wyczynu z roku 2021 i 2022, kiedy to nasi funkcjonariusze stawali na pierwszym miejscu podium.

Kolejowy Turniej piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy ,,Solidarność” organizowany jest od ponad 20 lat tworząc wspaniałą tradycję kolejowej piłki. Jej głównym celem  jest kształtowanie kultury fizycznej i sportu wśród pracowników kolejowych oraz wspólnej integracji wśród spółek kolejowych.

W trakcie Turnieju piłkarskiego w Barcicach odbyła się również charytatywna loteria fantowa, z której dochód był przeznaczony dla rodzin kolejarzy, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.