29-letni złodziej miału węglowego stanie przed Sądem

15.11.2023

29-letni złodziej miału węglowego stanie przed Sądem

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Katowicach ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży miału węglowego, usypanego wcześniej z pociągu towarowego relacji Radlin Marcel – Częstochowa Mirów. 29-letni złodziej zdążył zapakować do worków ponad pół tony tego drobnoziarnistego opału. Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie uniknie kary, tłumaczył się będzie przed sądem.

Do zdarzenia doszło przy torach na szlaku kolejowym Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który kradł węgiel z terenu kolejowego.

29-latek wynosił worki z miałem węglowym do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego Audi A4 Combi, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Wobec sprawcy kradzieży zastosowano śpb. Mundurowi odzyskali łącznie 14 worków o łącznej masie 600 kg.

W dalszym toku czynności funkcjonariusze ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Radlin Marcel – Częstochowa Mirów. O wszystkim powiadomiono Komisariat Policji w Czerwionce. Dalsze czynności prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach. Ujęty 29-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Rybniku.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.