61-letnia pacjentka uciekła ze szpitala psychiatrycznego

18.08.2023

61-letnia pacjentka uciekła ze szpitala psychiatrycznego

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na obszarze kolejowym odnaleźli 61-letnią pacjentkę Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Kobieta jest już bezpieczna pod opieką lekarzy. Szybka reakcja i profesjonalne działanie mundurowych, być może przyczyniły się do uratowania życia i zdrowia chorego człowieka.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na przejeździe kolejowo-drogowym w rejonie przystanku osobowego Świdnik Wschodni. Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie dostała wezwanie do osoby, która spaceruje po torowisku i próbuje wtargnąć do pomieszczenia służbowego dróżnika przejazdowego. Błyskawicznie skierowano tam patrol SOK z Lublina.

Mundurowi po przybyciu na miejsce zauważyli na peronie kobietę, która była mocno zmęczona i wystraszona. Funkcjonariusze SOK zaopiekowali się starszą panią. Na miejsce wezwano służby medyczne oraz Policję. Kobieta nie potrafiła podać swoich danych personalnych. Nie była też świadoma swojej sytuacji, nie wiedziała gdzie się znajduje i kim jest.

Jak się później okazało, 61-letnia mieszkanka Świdnika samowolnie opuściła Szpital Neuropsychiatryczny przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Chora kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.