Funkcjonariusze GOI SOK odzyskali skradziony telefon dzięki pomocy ochrony dworca

10.08.2023

Funkcjonariusze GOI SOK odzyskali skradziony telefon dzięki pomocy ochrony dworca

Szybka reakcja funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Rzeszowa i pracownika ochrony dworca pozwoliła na ujęcie 32-latka, który stał za kradzieżą telefonu. Smartphone został skradziony podróżnemu na peronie w Stacji PKP Rzeszów Główny. Poszkodowany turysta z województwa zachodniopomorskiego natychmiast zaalarmował o sprawie funkcjonariuszy SOK i ochronę dworca, a ci kilka minut później mieli już w swoich rękach nie tylko należący do niego przedmiot, ale również sprawcę przestępstwa.

Sprawca wykorzystał zamieszanie na pierwszym peronie rzeszowskiej stacji kolejowej, by po chwili sięgnąć po cudzą własność i wyjął z kieszeni podróżnemu telefon o wartości 700 złotych. Mężczyznę zaraz po kradzieży ujęli funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzeszowie wspólnie z pracownikiem ochrony dworca. Złodziej nie krył zdumienia, gdy funkcjonariusze GOI SOK założyli na jego ręce kajdanki i odebrali skradziony telefon, który następnie zabezpieczyli.

W rozmowie z mundurowymi ujęty 32-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji. Po wykonaniu niezbędnych czynności pokrzywdzony w tej sprawie mieszkaniec gminy Warnice odebrał z rąk funkcjonariuszy swoją własność. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.  

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.