Agresywny nastolatek ujęty przez funkcjonariuszy SOK

23.08.2022

Agresywny nastolatek ujęty przez funkcjonariuszy SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, w niedziele 21 sierpnia 2022 roku podjęli interwencję wobec nieletniego, który swoim zachowaniem wzbudzał niepokój wśród podróżnych. W trakcie czynności 14-latek zachowywał się agresywnie oraz  próbował atakować  mundurowych używając butelki po alkoholu oraz kamieni. 

W niedzielę, 21 sierpnia br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie otrzymał telefonicznie informację, że przy krawędzi peronu nr II w stacji Koszalin przemieszcza się agresywny mężczyzna bez koszulki, który swoim nietypowym zachowaniem wzbudza poczucie zagrożenia wśród podróżnych. Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Koszalinie.

Po przybyciu do stacji Koszalin funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec nieletniego mężczyzny, którego zachowanie wskazywało na stan po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W trakcie interwencji nastolatek zachowywał się agresywnie używając wobec mundurowych słów potocznie uznanych za obraźliwie oraz groził, że rzuci się pod pociąg. Ponadto  atakował funkcjonariuszy SOK używając butelki po alkoholu i kamieni.  

Funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego 14-latka i wezwali na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy z I Komisariatu Policji w Koszalinie oraz zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował nastolatka do szpitala. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z I Komisariatu Policji w Koszalinie.

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.