Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

19.10.2023

Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Zaalarmowany patrol SOK ruszył w rejon stacji Antonin. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo, siedząc na torach przed pociągiem relacji Poznań Główny – Kępno. Desperatka dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała, że nie chce już żyć. Kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce 18 października 2023 roku na torowisku w stacji kolejowej Antonin. Kilka minut po godzinie 21:00 dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych poinformował dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim, że skład pociągu relacji Poznań Główny – Kępno nie może odjechać ze stacji, gdyż na torach siedzi młoda kobieta. Z jego relacji wynikało, że trzyma w ręku nóż i chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Desperatka siedziała na torach przed stojącym na peronie pociągiem, dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała do funkcjonariuszy, aby się do niej nie zbliżali, bo odbierze sobie życie. Kobieta początkowo nie odpowiadała na pytania mundurowych i nie wyrażała chęci nawiązania rozmowy. Po dłuższych namowach desperatka odrzuciła trzymany w ręce nóż, lecz nadal siedziała na torach. W trakcie dalszej rozmowy funkcjonariusze SOK wzbudzili zaufanie kobiety i siłą ściągnęli ją z torów w bezpieczne miejsce.

Niedoszłą samobójczynią zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Decyzją lekarza, kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego pod opiekę specjalistów. W wyniku zdarzenia pociąg relacji Poznań Główny – Kępno odjechał ze stacji Antonin z 31-minutowym opóźnieniem.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.