Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym

10.11.2022

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, w środę 9 listopada 2022 r. pomogli poszkodowanemu w wypadku drogowym na terenie Lublina. Będąc świadkami zdarzenia drogowego zatrzymali się, udzielili wsparcia poszkodowanemu i zabezpieczyli miejsce wypadku.

W środę, 9 listopada br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, jadąc samochodem służbowym po zakończonym patrolu szlaku kolejowego Lublin Główny – Lublin Północny, byli świadkami wypadku drogowego. Na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Łęczyńskiej z ulicą Krzemionki doszło do zderzenia  samochodu osobowego marki Toyota ze skuterem. Mundurowi bez wahania zatrzymali się, aby udzielić niezbędnej pomocy. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do oceny stanu poszkodowanego kierowcy jednośladu, który znajdował się na jezdni. W tym samym czasie kolejni świadkowie wypadku poinformowali służby ratunkowe. W oczekiwaniu na pomoc medyczną, funkcjonariusze stabilizowali szyjny odcinek kręgosłupa poszkodowanego, założyli opatrunek na krwawiącą ranę lewej stopy, a następnie zapewnili komfort termiczny zabezpieczając tym samym mężczyznę przed wychłodzeniem.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dotarło Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego a następnie przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. 

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.