Kontrola pojazdu drogowego doprowadziła do ujawnienia kradzieży przewodów TKD

27.10.2023

Kontrola pojazdu drogowego doprowadziła do ujawnienia kradzieży przewodów TKD

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Kielc patrolując w nocy łącznicę kolejową Sitówka Nowiny – Szczukowice zatrzymali do kontroli pojazd drogowy, którego kierowca przebywał na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym. Podczas kontroli Citroena Berlingo funkcjonariusze SOK ustalili, że kierujący autem 42-letni obywatel Ukrainy przewoził w bagażniku mienie kolejowe pochodzące z kradzieży.

27 października br. po godzinie 1:00 w nocy mundurowi z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach podczas patrolu łącznicy kolejowej Sitówka Nowiny – Szczukowice zauważyli podejrzany samochód marki Citroen Berlingo przebywający w miejscu zabronionym. Postanowili go skontrolować.

Jak wykazała przeprowadzona na miejscu szczegółowa kontrola pojazdu, 42-latek z Ukrainy miał na swoim sumieniu kradzież mienia. W bagażniku samochodu funkcjonariusze ujawnili pocięte przewody kolejowe TKD oraz elementy metalowych złączek szynowych. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wyciągnął kabel z peronu w stacji PKP Kielce, a następnie pociął go na 30 centymetrowe kawałki i ukradł. Przez swoje działania zniszczył odcinek modernizowanej linii telekomunikacyjnej. W efekcie czego sprawca kradzieży uszkodził około 30 metrów bieżących kabla.

Obywatel Ukrainy niebawem powinien usłyszeć zarzut dokonania kradzieży oraz zarzut uszkodzenia mienia. Dalsze czynności prowadzone są przez Komisariat Policji w Chęcinach.

 

 

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

 

 

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.