Miał ponad dwa promile alkoholu, a mimo wszystko wsiadł ,,za kółko’’

29.10.2023

Miał ponad dwa promile alkoholu, a mimo wszystko wsiadł ,,za kółko’’

Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku ujęli pijanego kierowcę. 54-latek prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w rejonie przystanka osobowego w Rozedrance. Funkcjonariusze z białostockiej Grupy Operacyjno-Interwencyjnej prowadzili obserwację szlaku kolejowego Białystok – Kużnica, kiedy w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który nie potrafił utrzymać równowagi. Po czym wsiadł do samochodu osobowego marki Renault Megan i odjechał.

Funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. Nie mieli już wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Policyjne badanie alkomatem potwierdziło, że 55-latek był nietrzeźwy i nie powinien włączać się do ruchu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu sokólskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sokółce.

 

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.