Nastolatkowie z Ukrainy układali kamienie na torach

10.08.2023

Nastolatkowie z Ukrainy układali kamienie na torach

Dwóch nastolatków z Ukrainy zostało ujętych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Krakowie. Chłopcy w wieku 13 lat układali kamienie na torach, co mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu, stanowiąc tym samym niebezpieczne zagrożenie dla wszystkich podróżujących pasażerów. Na szczęście w porę zjawili się tam funkcjonariusze SOK, którzy akurat patrolowali krakowski węzeł kolejowy.

Incydent miał miejsce wczoraj po południu na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Kraków Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu zaobserwowali dwie osoby postronne przebywające na torach czynnych, które układały przeszkody na główkach szyn.

Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. 13-latkowie pochodzący z Ukrainy podkreślili, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Przypominamy, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym  stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.