Ujęto 43-letniego Japończyka z zakazem pobytu w strefie Schengen

25.10.2023

Ujęto 43-letniego Japończyka z zakazem pobytu w strefie Schengen

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z komendy w Krakowie ujęli 43-letniego obywatela Japonii, który od kwietnia miał zakaz pobytu we wszystkich państwach strefy Schengen. Cudzoziemca przekazano do dyspozycji Straży Granicznej w Krakowie. Rozpocznie się teraz proces związany z jego deportacją.

W środę, funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzanej osoby, która podczas kontroli biletów w pociągu relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny zamknęła się w toalecie.

W trakcie podjętych czynności legitymowania funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna pochodzi z Japonii. Mundurowi skontaktowali się z komendantem zmiany, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie, aby przeprowadzili kontrolę legalności Japończyka w Polsce.

Po sprawdzeniu danych osobowych 43-latka w systemach informacyjnych Schengen okazało się, że obywatel Japonii od ponad pół roku nielegalnie przebywa nie tylko na terenie Polski, ale całej strefy Schengen. Cudzoziemiec z Azji otrzyma teraz decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski oraz strefy Schengen z zakazem wjazdu na kilka lat. Dalsze czynności prowadzi Straż Granicza w Krakowie.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.