Wspólne patrole SOK i Policji odnalazły poszukiwane osoby

09.11.2023

Wspólne patrole SOK i Policji odnalazły poszukiwane osoby

Wczoraj w Gdańsku i we Wrocławiu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji prowadząc wspólnie działania porządkowe na obszarze kolejowym uważnie obserwowali swoje rejony służbowe. Dzięki spostrzegawczości mundurowych w ciągu jednego dnia odnaleziono dwie osoby poszukiwane przez Sąd Rejonowy i Policję. Jedna z nich trafiła do Aresztu Śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności, na okres 90 dni,  a druga do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego uciekła.

Do pierwszego ujęcia doszło w Gdańsku, tuż po godz. 13:00. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji na terenie poczekalni dworcowej przeznaczonej dla dzieci zauważyli śpiącego mężczyznę. Legitymowanie i sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 42-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Kłodzka trafi do Aresztu Śledczego w Gdańsku na najbliższe trzy miesiące.

Tego samego dnia, tym razem we Wrocławiu, około godz. 14:00 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i policjanci kolejowego komisariatu podjęli interwencję na dworcu kolejowym wobec nastolatka, który na ich widok próbował zbiec. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez Komisariat Policji Wrocław-Psie Pole, gdyż samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krzepicach. 

Obaj ujęci trafili odpowiednio do Aresztu Śledczego w Gdańsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krzepicach. Dalsze czynności w obydwu sprawach prowadzi Policja.

 

Tekst: insp. Piotr Żłobicki

RSS

Copyright 2023 © PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.